Socialistické vetry - kolobeh života

Autor: Dora Kubinova | 19.12.2013 o 10:58 | (upravené 19.12.2013 o 11:13) Karma článku: 13,87 | Prečítané:  698x

Úradníkov neľutujem. Nikdy som sa k tomu nedostala a neznížila. Ani vtedy som si k nim nestihla vybudovať pevné citové väzby, keď mi na hraniciach vysypali auto, nechali nás štyri hodiny tvrdnúť nad ránom, aby nám potom milostivo dovolili znovu všetko zabaliť a brat musel doniesť potvrdenie o návšteve školy a matematickej triedy zvlášť - kvôli kalkulačke. Za ktorú by sme inak, keby nenavštevoval matematické gymnázium boli museli platiť clo.

Čas strávený na rybách sa do ľudského života nezapočítáva vôbec. S akým koeficientom sa započítava zbytočný čas strávený na úradoch ?

Prešlo niekoľko desaťročí a ja som dostala balík. Že musím na colný úrad, v poriadku. Že mám zaplatiť clo, no nie som nadšená, ale zaplatím. Ale prečo mám pobehovať z okienka do okienka ako fretka a potom dolu na poštu dovypisovať zloženku a zaplatiť pošte ešte okrem cla aj 3 a pol eura za niečo, na čom naozaj nemám záujem? Po zaplatení sa vrátiť zase k prvému okienku a odtiaľ ísť do ďalších dverí...Medzitým z času na čas niekto vyšiel z nejakých dverí a prešiel krížom cez chodbu. Pripomínalo mi to generátor náhodného pohybu, aby som ja mala pocit, že sa niečo veľké deje s mojim malým balíčkom. Boli tam dve kreslá s rozrezanými poťahmi – zrejme už prešli tiež colným konaním. Jedno z kresiel dokonca niekoľkokrát.

Poštovné už raz platila druhá strana – obvykle to platí ten, čo balík posiela. Kde a kedy s a k tomu nabalila znovu pošta s odôvodnením, že niekto musí rozrezávať a otvárať balíky – naozaj vítaná služba občanovi a platená navyše občanom, netuším.

Jediné, čo ma na veci zamrzelo je, zrušenie osobných prehliadok. A ja som práve dostala nádhernú súpravu so spústou čipiek a tigrím vzorom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar konšpirácie podporil, hoci ich má odhaľovať

Podpis pod vyhlásením plným dezinformácií by mal šéf polície podľa prezidenta Andreja Kisku vysvetliť. Vládni politici mlčia.

KOMENTÁRE

Policajný prezident podporuje zbrane namierené proti nám

Obhajoba Gašparovho nadriadeného Kaliňáka však neobstojí.

DOMOV

Danko pocítil silu slovenského hejtu a stále sa skrýva

Politické strany väčšinou diskusie na svojich stránkach čistia, ale nevypínajú.


Už ste čítali?