Socialistické vetry - kolobeh života

Autor: Dora Kubinova | 19.12.2013 o 10:58 | (upravené 19.12.2013 o 11:13) Karma článku: 13,87 | Prečítané:  703x

Úradníkov neľutujem. Nikdy som sa k tomu nedostala a neznížila. Ani vtedy som si k nim nestihla vybudovať pevné citové väzby, keď mi na hraniciach vysypali auto, nechali nás štyri hodiny tvrdnúť nad ránom, aby nám potom milostivo dovolili znovu všetko zabaliť a brat musel doniesť potvrdenie o návšteve školy a matematickej triedy zvlášť - kvôli kalkulačke. Za ktorú by sme inak, keby nenavštevoval matematické gymnázium boli museli platiť clo.

Čas strávený na rybách sa do ľudského života nezapočítáva vôbec. S akým koeficientom sa započítava zbytočný čas strávený na úradoch ?

Prešlo niekoľko desaťročí a ja som dostala balík. Že musím na colný úrad, v poriadku. Že mám zaplatiť clo, no nie som nadšená, ale zaplatím. Ale prečo mám pobehovať z okienka do okienka ako fretka a potom dolu na poštu dovypisovať zloženku a zaplatiť pošte ešte okrem cla aj 3 a pol eura za niečo, na čom naozaj nemám záujem? Po zaplatení sa vrátiť zase k prvému okienku a odtiaľ ísť do ďalších dverí...Medzitým z času na čas niekto vyšiel z nejakých dverí a prešiel krížom cez chodbu. Pripomínalo mi to generátor náhodného pohybu, aby som ja mala pocit, že sa niečo veľké deje s mojim malým balíčkom. Boli tam dve kreslá s rozrezanými poťahmi – zrejme už prešli tiež colným konaním. Jedno z kresiel dokonca niekoľkokrát.

Poštovné už raz platila druhá strana – obvykle to platí ten, čo balík posiela. Kde a kedy s a k tomu nabalila znovu pošta s odôvodnením, že niekto musí rozrezávať a otvárať balíky – naozaj vítaná služba občanovi a platená navyše občanom, netuším.

Jediné, čo ma na veci zamrzelo je, zrušenie osobných prehliadok. A ja som práve dostala nádhernú súpravu so spústou čipiek a tigrím vzorom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovensko inú možnosť ako jadro Únie nemá, Fico to vie

Krajiny bez eura budú strácať vplyv, Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.

DOMOV

Plavčan urobil nezvyčajnú vec. Oznámil Kiskovi, kedy končí

Fico naťahovanie času nekomentoval.


Už ste čítali?